Wróć

Modelowanie kształtu ust

Modelowanie ust jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.

Mimo dużej popularności bardzo często trafiają do nas pacjentki, które poddawały się takiej procedurze w innych ośrodkach i nie były zadowolone z uzyskanych efektów. Uzyskanie dobrego efektu wymaga dużego doświadczenia i dopracowanej techniki zabiegowej. Doktor Sylwia Oczachowska-Szafkowska ma na swoim koncie ogromne doświadczenie w tym zakresie i oddanie się w jej ręce gwarantuje uzyskanie pięknych ust.  Pani doktor wykonuje zabieg autorską techniką iniekcji, którą dostosowuje do warunków anatomicznych ust pacjentki.

Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z odwodnieniem czerwieni wargowej. Dzięki podaniu kawasu hialuronowego usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność. Powiększenie objętości ust powoduje, że znikają małe i większe zmarszczki dookoła ust, co daje ogólny efekt odmłodzenia dolnej części twarzy.

Wskazania:

  • poprawianiu kształtu zbyt wąskich lub asymetrycznych ust,
  • ujędrnienie i nawilżenie ust,
  • usuwanie oznak starzenia okolicy ust (opadanie kącików, zmarszczki wokół ust),
  • poprawa kolorytu ust.
  • zwiększenie objętość wargi czerwonej,

Zalety zabiegu:

Kształtne i pełne usta są jednym z najbardziej zauważalnych atutów kobiety. Piękne, zmysłowe, duże usta to nie tylko ważny atrybut urody, ale również źródło pewności siebie i potwierdzenie młodości.

Tymczasem utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe – niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega działaniu czasu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się i tracą blask. Bardzo łatwo widoczne są tutaj pierwsze objawy procesu starzenia. Poza tym, rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust.

Na szczęście medycyna estetyczna pozwala skutecznie zaradzić temu problemowi – wypełnianie, powiększanie ust do wymarzonego kształtu i ich odmładzanie to zabiegi, które w rękach doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej są w stanie przywrócić blask i nadać idealny kształt niemal każdym ustom.

Wyraźne, satysfakcjonujące Pacjentkę zmiany w wyglądzie ust utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu. Można jednak przyjąć, że efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku

Zalecenia po zabiegu:

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna). Bezpośrednio po zabiegu przez jakiś czas może utrzymywać się obrzęk i opuchlizna ust, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji znikają one już po kilku dniach. Warto stosować substancje lekko łagodzące obrzęk, aby usta jak najszybciej wróciły do formy i pięknego kształtu.

Czas rekonwalescencji

do 3 dni

Przeciwwskazania:

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • Proces zapalny w miejscu planowanego zabiegu (trądzik, opryszczka…)
  • Skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
  • choroby układu immunologicznego, immunoterapia,
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Skutki uboczne:

Po zabiegu mogą wystąpić: reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień, niewielkie krwiaki,  wyczuwalne grudki w miejscu podania preparatu. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Decydując się na zabieg iniekcji kwasy hialuronowego należy pamiętać, że w literaturze medycznej opisane są liczne przypadki niedokrwienia i martwicy skóry, a nawet kilka przypadków utraty wzroku po podaniu kwasu hialuronowego.

Dlatego zbieg ten może być wykonany wyłącznie przez przeszkolonego lekarza.