Wróć

Fibryna I-PRF i S-PRF

Zastosowanie fibryny I-PRF i S-PRF to innowacyjna i bezpieczna terapia wykorzystująca spektakularne połączenie skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+. Przełomowa technologia frakcjonowania własnej krwi pacjenta pozwala pozyskać dwie frakcje fibryny bogatopłytkowej.

 

I-PRF Fibryna komórkowa

to koncentrat komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, który stymuluje proces odnowy biologicznej tkanki skórnej, inicjując proces regenracji.

S-PRF Fibryna strukturalna

to trójwymiarowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skórnej. Ogrywa istotną rolę jako nośnik dla komórek macierzystych, czynników wzrostu, cytokin i leukocytów.

Wskazania

  • Terapia Anti-Aging

W wyniku powolnej koagulacji wstrzykniętej w tkanki fibryny, a tym samym utworzonej naturalnej sieci na której będą zachodziły procesy naprawcze, efektami zabiegów będą: wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i gęstości skóry oraz regeneracja naskórka oraz skóry właściwiej.

Fibryna wypełnia przestrzenie tkankowe, szczególnie miejsca zwiotczałe, pomarszczone, wysuszone, które wymagają odbudowy i przywrócenia prawidłowego ukrwienia, tj. okolice oczu, łuk jarzmowy, powierzchnia policzka, szyja, dekolt, czy rowek między piersiami.

  • Po zabiegach z wypełniaczami

Następuje odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej, zmęczonej zabiegami z dermowypełniaczami, które są dla naszej skóry, jak czasowe implanty.

Kwas – nawilża i wypełnia, fibryna – odbudowuje, regeneruje i wypełnia.

  • Po zabiegach laserowych

Pobudzony zostaje proces namnażania i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych, co w konsekwencji uruchamia syntezę kolagenu i białek strukturalnych. Przyśpieszony zostaje proces regeneracji i odbudowy tkanki skórnej.

Opis procedury zabiegowej

 

Zabieg wykonujemy w kilku krokach.

KROK 1 | Pobranie krwi, małe ukłucie i po wszystkim.

KROK 2 | Odwirowanie i pobranie materiału, czyli fibryny strukturalnej .

KROK 3 | Ostrzyknięcie wybranego obszaru, budowa stelażu fibrynowego.

KROK 4 | Pobranie krwi, małe ukłucie i już koniec.

KROK 5 | Odwirowanie i pobranie materiału, czyli fibryny komórkowej .

KROK 6 | Podanie śródskórne komórek macierzystych i czynników wzrostu metodą głębokiej mezoterapii.

Proces regeneracyjny w obrębie skóry który pobudzają czynniki wzrostu i komórki macierzyste wymaga czasu i serii stymulacji.

Zalecamy wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Zabieg powoduje naturalny proces odmłodzenia i regeneracji skóry, dlatego pełen efekt terapii obserwujemy dopiero po całej serii zabiegów czyli po 4-6 miesiącach.

Zalety zabiegu

Pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek struktutalnych.

Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.

Odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Spowalniamy proces starzenia się skóry. Skóra staje się napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.

W konsekwencji terapii uzyskujemy przebudowane, zagęszczenie i odmłodzenie skóry.

 

Zalecenia po zabiegu

Pacjent otrzymuje indywidualnie ustalane zalecenia co do postępowania po zabiegu.

Okolica poddana zabiegowi powinna być utrzymywana w komforcie termicznym.  Nie należy jej nadmiernie schładzać czy przegrzewać.

Ponadto należy unikać urazów mechanicznych tej okolicy, w tym nadmiernego masowania.

Skutki uboczne

Zabieg jest dobrze tolerowany z uwagi na zastosowanie własnej tkanki pacjenta.