Wróć

Neauvia Stimulate & Lift

Zabieg Neauvia Stimulate & Lift został opracowany przez markę Neauvia. Procedura została opracowana w laboratorium badawczym w Lugano, gdzie szwajcarscy i włoscy naukowcy opracowali innowacyjny produkt, który ma zapobiegać efektom starzenia się i postępującym zmianom skóry twarzy. Zabieg oparty jest na iniekcji kompozycji kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia, które stymulują skórę dając efekt niechirurgicznego liftingu. Stymulacja tak dobraną mieszanką składników indukuje fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu w naturalny, organiczny sposób otrzymujemy efekt zagęszczenia skóry oraz widoczny efekt uniesienia owalu twarzy. Następuje proces trójwymiarowego nawilżenia skóry, dzięki kompozycji dwóch aminokwasów – glicyny i l-proliny, które utrwalają I podtrzymują siatkę kolagenową.

Protokół zabiegowy obejmuje na pierwszej wizycie aplikację kompozycji usieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem 1% hydroksyapatytu wapnia oraz nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem aminokwasów: glicyny i l-proliny.
Następnie, po upływie odpowiednio 4 i 8 tygodni, wykonuje się kolejne dwie aplikacje nieusieciowanego kwasu hialuronowego z dodatkiem aminokwasów: glicyny i l-proliny. Satysfakcjonujący efekt możemy zaobserwować po realizacji pełnego protokołu zabiegowego.

Wskazania:

  • utrata napięcia i gęstości skóry,
  • opadanie owalu twarzy,
  • utrata nawilżenia skóry,
  • zmarszczki okolicy twarzy szyi i dłoni

Zalety zabiegu:

Odczuwalny i zauważalny efekt nawilżenia nastąpi po około 5-7 dniach od zabiegu.
Efekt wypełnienia ubytków tkankowych, napięcia oraz uniesienia jest widoczny bezpośrednio po zabiegu jednakże najlepszy rezultat uzyskujemy stopniowo do miesiąca po wykonanym zabiegu.

Efekt    PRZED / PO

  

  

  

   

Zalecenia po zabiegu:

Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna). Bezpośrednio po zabiegu przez jakiś czas może utrzymywać się obrzęk i zaczerwienienie, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji znikają one już po kilku dniach.
Rekomendowaną pielęgnacją domową po zabiegu jest aplikacja kremu Neauvia Rebalancing Cream Rich, który dzięki czynnikom wzrostu, liposomom i fitosfingozynie wspomaga proces odnowy naskórka. Dzięki naturalnym właściwościom, fitosfingozyna wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Efektem są złagodzone podrażnienia naskórka i ukojona skóra twarzy.

Czas rekonwalescencji

do 1 dnia

Przeciwwskazania:

  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią
  • Proces zapalny w miejscu planowanego zabiegu (trądzik, opryszczka…)
  • Skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
  • choroby układu immunologicznego, immunoterapia,
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Skutki uboczne:

Po zabiegu mogą wystąpić: reakcje zapalne tj. obrzęk, zaczerwienienie, rumień, niewielkie krwiaki. Wszystkie te objawy ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.