Wróć

Laserowe leczenie wiotkości pochwy

 

Wiele kobiet w wyniku zmian związanych z wiekiem, jak również po przebytych ciążach, a zwłaszcza porodach drogami natury zgłasza dolegliwości związane z nadmiernym rozluźnieniem ścian pochwy. Najczęstszym zgłaszanym problemem jest obniżenie jakości współżycia. Zabieg stosowany w naszej klinice to innowacyjna procedura oparta o opatentowaną przez firmę Fotona technice zastosowania lasera erbowo-yagowy w nieablacyjnym trybie Smooth. W trybie tym Laser erbowo-yagowy 2940 nm firmy Fotona powoduje termiczne obkurczanie włókien kolagenowych i stymuluje neokolagenezę. W wyniku leczenia dochodzi do przebudowy struktury błony śluzowej i tkanki łącznej co prowadzi do zwiększenia napięcia ścian pochwy.

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnego jałowego przezroczystego wziernika, do którego wprowadzana głowica laserowa, która emituje wiązkę lasera erbowo-yagowego. W trakcie zabiegu światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu oraz pobudzenie procesu syntezy nowych włókien kolagenowych co stymuluje przebudowę tkanki i w konsekwencji doprowadza do poprawienia sprężystości ścian pochwy i poprawy jakości jej śluzówki.
Program leczenia złożony jest z 3 sesji zabiegowych realizowanych w 4 tygodniowych odstępach.

U pacjentek po zrealizowaniu programu zabiegowego obserwowano poprawę jakości życia intymnego, większość zgłaszała również wzrost jakości i częstotliwości orgazmów.
Skuteczność zabiegu potwierdza wiele prac naukowych, w których obserwowano bardzo dobre rezultaty terapii przy zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa leczenia.

Przed i PO

    

 

 

Wskazania:

  • nadmierne rozluźnienie ścian pochwy
  • zmiany atroficzne (zanikowe) śluzówki pochwy

Zalety zabiegu:

Zabieg małoinwazyjny. Bez interwencji chirurgicznej pozwala na uzyskanie istotnej poprawy w zakresie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zalecenia po zabiegu:

Zachowanie szczególnej higieny okolic intymnych. Ograniczenie współżycia przez okres 7 dni

Czas rekonwalescencji

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Pacjentka wraca do swojej normalnej aktywności. Jedynym wyjątkiem jest wyłączenie współżycia na okres 7 dni

Przeciwwskazania:

  • Ciężkie postaci wysiłkowego nietrzymania moczu z objawami wypadania narządów
  • Uraz i stan zapalny tkanek okolicy zabiegowej
  • Menstruacja
  • Niezdiagnozowane krwawienia z pochwy